Wydarzenia

Zabawa Mikołajkowa

14 grudnia 2019 podopieczni Placówek Wsparcia Dziennego wzięli udział w wydarzeniu „Zabawa Mikołajkowa”  Imprezę poprowadzili  Animatorzy Czekolada Kids.  Dzieci  mogły wziąć udział w zabawach i konkursach.  Był również przewidziany poczęstunek  i pyszna cukrowa wata dla najmniejszych gości.  Oczywiście odwiedził nas również  Święty Mikołaj który rozdał prezenty wszystkim grzecznym  dzieciakom.


The Voice Kids AKTYWATORIUM

Dzieciaki z Placówki Wsparcia Dziennego wiedzą, że śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Podczas zajęć możemy poczuć się jak Tomson i Baron albo Dawid Kwiatkowski z popularnego programu THE VOICE KIDS. Najważniejsze aby pokonać własne słabości i pokazać się przed tak fantastyczna publicznością jaką są podopieczni świetlicy.


26-08-2019

REJS PO WIŚLE “MARZANKĄ”

22 sierpnia 2019 podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego (filia przy ul. Wólka Profecka), wzięli udział w wydarzeniu „Rejs po Wiśle”. Wielu odważnych kapitanów, miało okazję zaprezentować swoje umiejętności dowodzenia, zasiadając za sterami „Marzanki”. Czując wiatr w „żaglach”, z satysfakcją kierowali „łajbę” głównie na mieliznę… Oprócz udoskonalania swoich umiejętności żeglarskich, dzieci odkryły w sobie ukryte talenty animatorskie, tworząc wybitne dzieła sztuki z balonów oraz malując teatralne charakteryzacje na swoich twarzach.

 


02-08-2019

JANOWIEC – poszukiwanie skarbów

Dnia 31 lipca dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego oraz uczestnicy Projektu „Świetlica środowiskowa dla dzieci romskich” wzięli udział w wyprawie do Janowca, gdzie podążając tropem pozostawionych w parku wskazówek, mieli za zadanie odnaleźć ukryty na zamku skarb. Podopieczni dzielnie odkrywali kolejne podpowiedzi i cyfry kodu, który pozwolił im na otworzenie skrzyni z chustą Czarnej Damy.  Wyjazd miał charakter integracyjny, a uczestnicy oprócz dobrej zabawy mogli kształtować swoją orientację w terenie, nauczyć się współpracy w grupie i komunikacji. Poznali również legendę związaną z zamkiem i zwiedzili jego ruiny oraz Dworek z Moniak, i Spichlerz z Podlodowa znajdujący się na terenie parku.


30-07-2019

WYCIECZKA BAŁTÓW

Dnia 23.07.2019 r. odbyła się wycieczka do „JuraParku” w Bałtowie, w której wzięli udział podopieczni z Palcówek Wsparcia Dziennego „AKTYWATORIUM” i ich rodzice.  W trakcie tej wyprawy dzieci miały okazję przeżyć niezapomnianą przygodę podążając ścieżką edukacyjną wśród modeli dinozaurów, zwiedzić prehistoryczne oceanarium oraz odbyć terenową lekcję przyrody podróżując starym szkolnym autobusem po bałtowskim zwierzyńcu. Pod opieką czarownicy Hogaty, dzieci odwiedziły Sabatówkę – Wioskę Czarownic. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się Park Rozrywki, w którym wszyscy nieco bardziej ekstremalnie, mogli spędzić czas wolny.