Festyn rodzinny

Dziękujemy wszystkim uczestnikom – dzieciom, rodzicom, babciom i dziadkom za wspólną zabawę w ogrodzie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach.

Festyn rodzinny zorganizowany w ramach kampanii Puławy dla Rodziny miał charakter otwarty i co roku dedykowany jest wszystkim mieszkańcom miasta Puławy.

Organizacja festynu wpisuje się niejako w tradycję Ośrodka, która zrodziła się w związku z Międzynarodowym Dniem Rodziny przypadającym 15 maja i prowadzoną kampanią Puławy dla Rodziny pod patronatem Urzędu Miasta. Każdego roku impreza cieszy się dużym zainteresowaniem
z uwagi na różnorodność oferowanych bezpłatnych atrakcji.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach realizuje szereg zadań wynikających z przepisów prawnych, z których każde ma określone źródło finansowania.

Festyn rodzinny zorganizowany został w związku z udziałem Ośrodka w kampanii Puławy dla Rodziny, która ma na celu stworzenie mieszkańcom możliwości wspólnego spędzania czasu oraz wzmacnianie więzi między pokoleniami. Jest również zadaniem wynikającym z realizowania założeń „Miejskiego Programu Wspierania Rodziny dla miasta Puławy na lata 2018-2020”, którego celem jest m.in. podniesienie umiejętności konstruktywnego spędzania czasu wolnego czy też organizowanie społeczności lokalnej.