Placówka Wsparcia Dziennego „Aktywatorium”

Na przekór niesprzyjającej aurze dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Aktywatorium” przy ul. Wólka Profecka oraz ze „Świetlicy Środowiskowej” przy ul. Włostowickiej wraz z chętnymi rodzicami wzięły udział w integracyjnym Pikniku Rodzinnym na pożegnanie lata. Piknik odbył się na terenie „Mariny” w dniu 16 września 2021r. Zarówno dzieci jak i dorośli z ochotą brali udział w konkursach i zabawach takich jak: wyścigi w workach, bieg „na trzech nogach”, „jazda” na czteroosobowych nartach czy przeciąganie liny. Ogromną frajdą było samodzielne robienie baniek mydlanych. jak również  zabawa w karaoke.  Nie mogło oczywiście zabraknąć poczęstunku, którym była pieczona na ognisku kiełbaska.

Wszyscy wrócili do domów zmęczeni, ale w dobrych humorach. J

 Żegnaj lato na rok!


5 sierpnia, na pożegnanie wakacji uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego „Aktywatorium” oraz rodziny objęte wsparciem MOPS uczestniczyły w wycieczce do Kazimierza Dolnego. W programie zaplanowano wizytę w kazimierskim Muzeum Złotnictwa, gdzie wszyscy mogli podziwiać niezwykle bogate zbiory wyrobów ze złota, srebra i kamieni szlachetnych, a także rejs dużym statkiem „Celina” po Wiśle oraz czas wolny na placu zabaw. Dodatkową, nieprzewidzianą atrakcją był właśnie rozpoczynający się na rynku 55. Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych oraz jarmark sztuki ludowej.   W  dniu wycieczki pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie, dlatego też bez obaw odwiedziliśmy lodziarnię, gdzie wszyscy uczestnicy zjedli przepyszne lody.

Do następnych wakacji!


9 sierpnia uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego „Aktywatorium”  zwiedzili  Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jest to miejsce szczególnie lubiane przez dzieci, bo mogą zupełnie swobodnie bawić się, eksperymentować i doświadczać. Zgromadzone eksponaty i przestrzenie edukacyjne mają za zadanie poprzez zabawę właśnie, przybliżać wiedzę i pomagać zrozumieć świat, zachęcić do własnych poszukiwań.  Dodatkową atrakcją był niezwykły pokaz w Planetarium na półsferycznym, ogromnym ekranie nad głowami widzów. Wszyscy byli zachwyceni gwiaździstym niebem, którego w mieście i codziennym pędzie niemal nie da się zaobserwować. Można było odlecieć…

 


Ahoj, przygodo!  19 lipca uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego „Aktywatorium”  wypłynęli na rejs po Wiśle tramwajem wodnym „Marzanka”. Największe wrażenie na dzieciach zrobił widok starego i nowego mostu, pod którymi miały okazję przepłynąć. Mogły też podziwiać piękną roślinność przybrzeżną oraz niektórych jej mieszkańców takich jak czaple czy kaczki. Dziękujemy Panie Kapitanie! Ahoj! A na zakończenie dnia wszyscy zgłodniali mogli spałaszować smakowite kiełbaski z grilla na terenie Mariny Puławy.

Kolejny film, który dzieci z „Aktywatorium” obejrzały  w kinie Sybilla, to przepiękna i wzruszająca historia pt. „Raya i ostatni smok”. Ta mądra animacja przekazuje widzom wartościową lekcję o tym, że zgoda i zaufanie mogą przywrócić utracone szczęście i pokój między zwaśnionymi ludźmi i państwami. Tytułowa bohaterka walczy ze złymi stworami, które ludzi i smoki zamieniają w kamienie. Wraz z grupą przedziwnych przyjaciół dokonuje niesamowitych czynów, aby uratować królestwo Kumandra i i jego wszystkich mieszkańców. Można się było wzruszyć…


Po długiej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiczną Placówka Wsparcia Dziennego „Aktywatorium” wznowiła swoją działalność. Wakacje w pełni, dzieci uczestniczą w różnorodnych zajęciach i zabawach w świetlicy i w plenerze. W planie są wyjścia do kina, na basen oraz inne letnie aktywności.

Jedną z atrakcji było wyjście do kina na zwariowaną disnejowską produkcję pt. „Tom i Jerry”. Tym razem dwójka odwiecznie sobie dokuczających, animowanych przyjaciół wplątała się w kłopoty w świecie realnym. Tom i Jerry nieźle narozrabiali wśród gości i pracowników pewnego ekskluzywnego, nowojorskiego hotelu. Na szczęście, jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło, zwyciężyło dobro i prawda. A szalone psikusy tytułowych bohaterów wywoływały salwy śmiechu i radości.

Za nami również pierwszy wyjazd na basen. Dzieci były zachwycone i szczęśliwe, oczywiście największym powodzeniem cieszyła się zjeżdżalnia. Kąpiel w wodzie przy takim upale to sama radość i przyjemność.

Informujemy, że wraz z dniem 21 czerwca 2021 r. wznawiamy zajęcia w Placówce Wsparcia Dziennego “Aktywatorium”.

Zgodnie z decyzją Wojewody Lubelskiego z dnia 15 kwietnia 2021 r. zajęcia w Placówce Wsparcia Dziennego Aktywatorium pozostają zawieszone do dnia 25 kwietnia 2021 r.

Zgodnie z decyzją Wojewody Lubelskiego z dnia 9 kwietnia 2021 r. zajęcia w Placówce Wsparcia Dziennego Aktywatorium pozostają zawieszone do dnia 18 kwietnia 2021 r.

Informujemy, że zgodnie z decyzją Wojewody Lubelskiego z dnia 25 marca 2021 r. zajęcia w Placówce Wsparcia Dziennego “Aktywatorium” zostają zawieszone na okres od 29 marca 2021 r. do 9 kwietnia 2021 r.

Placówka Wsparcia Dziennego „Aktywatorium” wspiera rodzinę, w zakresie pomocy w opiece i wychowaniu dzieci z rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo – wychowawczych. Uczestnictwo dzieci w zajęciach jest nieodpłatne i dobrowolne. Przy zapewnieniu opieki nad dziećmi oraz przy wykonywaniu innych czynności związanych z realizacją zadań, placówki mogą korzystać z pomocy wolontariuszy. Zajęcia prowadzone są przez wychowawcę. Pod opieką jednego wychowawcy, w jednym czasie może przebywać maksymalnie 15 dzieci.

Organizację funkcjonowania placówki wsparcia dziennego określa regulamin zawierający
w szczególności: zadania, organizację działań, rodzaj dokumentacji i sposób jej prowadzenia.

Placówka Wsparcia Dziennego „Aktywatorium” organizuje zajęcia dla uczestników w dwóch filiach: I filia znajduje się przy ul. Wólka Profecka 45D/10, 24-100 Puławy, II filia znajduje się przy ul. Włostowickiej 36, 24-100 Puławy

W zakładce formularze znajduje się do pobrania karta zgłoszenia dziecka do Placówki.

Zobacz jak pracujemy w naszym “Aktywatorium”:

Dane kontaktowe:

Magdalena Beda – kierownik Działu Integracji i Pomocy Specjalistycznej, pokój nr 14 tel. 81 458 69 62 07, e-mail: magdalena.beda@mops.pulawy.pl

Anna Butryn  – pedagog, pokój nr 13, tel. 81 458-69-80, e-mail: abutryn@mops.pulawy.pl